Login / Create an Account

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ 2015

Εικόνα:
facebook_like:

Δύο χρυσά, ένα αργυρό και ένα χάλκινο είναι ο απολογισμός των μεταλλίων για τους αθλητές μας που συμμετείχαν στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα. Οι αγώνες διεξήχθησαν στο Ιάσιο της Ρουμανίας 12 και 13 Σεπτεμβρίου 2015. Τα δύο χρυσά μετάλλια κέρδισε η πρωταθλήτρια μας Αννέτα Κυρίδου στα αγωνίσματα του Διπλού Σκιφ (με την Δήμητρα Τσαμοπούλου αθλήτρια του ΕΝΟΑ) και Τετραπλού Σκιφ Νεανίδων ( με τις Κατερίνα Ζέρβα ΝΟΙ, Δήμητρα Τσαμοπούλου ΕΝΟΑ, και Θωμαή Εμμανουηλίδου ΝΟΚ). Το αργυρό μετάλλιο κέρδισαν οι πρωταθλήτριες μας Ελίζα Μπούρμπου και Χριστίνα Μπούρμπου ως αμιγές πλήρωμα στο αγώνισμα της Δικώπου άνευ πηδαλιούχου Νεανίδων. Το χάλκινο μετάλλιο κέρδισε ο πρωταθλητής μας Πασχάλης Χατζηστρατής στο Σκιφ Εφήβων, ενώ συμμετείχε επίσης και στο Τετραπλό Σκιφ Εφήβων όπου κατετάγη 4ος. Ο πρωταθλητής μας Δημήτρης Σάκας (κάτοχος ήδη τριών χρυσών βαλκανικών μεταλλίων ) κατετάγη 4ος στο Τετραπλό Σκιφ Εφήβων και 5ος στο Διπλό Σκιφ Εφήβων και έτσι δεν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο.

Your rating: Κανένα Average: 5 (1 vote)