Περιφερειακό πρωταθλήματα Optimist & Laser 4.7 Β. Ελλάδας 2017 | ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Δημιουργία μετάφρασης
Login / Create an Account

Περιφερειακό πρωταθλήματα Optimist & Laser 4.7 Β. Ελλάδας 2017

Εικόνα: 
Περιφερειακό πρωταθλήματα Optimist & Laser 4.7 Β. Ελλάδας 2017
facebook_like: 
Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Περιφερειακό πρωταθλήματα Optimist & Laser 4.7 Β. Ελλάδας 2017 που διεξήχθη από τις 25-27 Φεβρουαρίου στα Ν.Μουδανιά και διοργανώθηκε από τον Ν.Ο.Μ για τις κλάσεις Optimist & Laser 4.7. Λόγω άπνοιας δεν έγιναν ιστιοδρομίες σήμερα 28/2/2017, επιπλέον ημέρα των αγώνων για τα Laser 4.7. Έτσι για την κλάση των Optimist ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα με έξι ιστιοδρομίες ενώ για την κλάση Laser 4.7 με τέσσερις ιστιοδρομίες.

Οι αθλητές/τριες των αγωνιστικών ομάδων του ΝΟΘ κατέκτησαν τις παρακάτω θέσεις:
Optimist (105 συμμετοχές)
O Ζήσης Φάνης κατέκτησε την 2η θέση στη γενική και την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στα αγόρια.
Η Παρδάλη Όλγα κατέκτησε την 6η θέση στη γενική και την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στα κορίτσια.
Ο Παχούμας Γιώργος κατέκτησε την 7η θέση στη γενική και την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στους παίδες.
Ο Διαμαντόπουλος Μιχάλης κατέκτησε την 14η θέση στη γενική.
Η Καλιπτσίδη Εβίτα κατέκτησε την 17η θέση στη γενική.
Η Παπαγεωργίου Αναστασία κατέκτησε την 20η θέση στη γενική.
Η Τρέμμα Νάντια κατέκτησε την 21η θέση στη γενική και την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στις κορασίδες.
Η Δαιλίδη Ασημίνα κατέκτησε την 27η θέση στη γενική.
Η Τρέμα Ελλη κατέκτησε την 32η θέση στη γενική.
Ο Τσολάκος Αλέξανδρος κατέκτησε την 36η θέση στη γενική.
Η Σφίγγα Κωνσταντίνα κατέκτησε την 48η θέση στη γενική.
Η Κοκοζίδου Βασιλική κατέκτησε την 68η θέση στη γενική.
Laser 4.7 (41 συμμετοχές)
Ο Σμυρνής Μπάμπης κατέκτησε την 2η θέση στη γενική.
Η Ταμβακίδου Ναταλία κατέκτησε την 3η θέση στη γενική.
Η Σαρίδου Χρυσή κατέκτησε την 7η θέση στη γενική.
Η Γκάρη Μελίνα κατέκτησε την 11η θέση στη γενική.
Ο Τζόλος Σπυρίδων κατέκτησε την 12η θέση στη γενική.
Ο Γκάρης Αθανάσιος κατέκτησε την 17η θέση στη γενική.
Η Ιωαννίδου Αθηνά κατέκτησε την 26η θέση στη γενική.
Συγχαρητήρια στους αθλητές και τους προπονητές του ομίλου Παπαγεωργίου Νίκο, Μπεναξίδη Νίκο, Τσαβδαρίδου Άννα.
Ο αριθμός των αθλητών/τριών από την περιφέρεια Β.Ελλάδας που θα συμμετάσχουν στις προεθνικές ομάδες θα ανακοινωθεί όταν τελειώσουν όλα τα περιφερειακά πρωταθλήματα στην Ελλάδα και εξαρτάται από το άθροισμα των αθλητών/τριών της κάθε περιφέρειας που τερμάτισαν σε 2 (δύο) τουλάχιστον ιστιοδρομίες. Η προεθνική ομάδα για τα Οptimist θα είναι 120 αθλητές/τριες και για τα Laser 4.7, 80 αθλητές/τριες.
Ευχαριστούμε τον Ναυτικό Όμιλο Μουδανιών
Την Επιτροπή Αγώνων: Παυλίδη Γιάννη Προέδρο, Καρασταμάτη Μιχάλη, Πουλόπουλο Κώστα, Σαραντόπουλο Χρήστο, Τσαβδαρίδου Άννα, Τσεκούρα Μαρία, Μιρέιγ Χατζηπροδρόμου και Νταρζάνου Βαία.
Την Επιτροπή Ενστάσεων: Ταγαρόπουλο Αλέξανδρο Πρόεδρο, Πρίφτη Κωνσταντίνο, Δεληγιάννη Νικολέττα, Μαύρο Νίκο και Πριτσούλη Χριστόφορο
No votes yet
`