ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 2019
Δημιουργία μετάφρασης
Login / Create an Account

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 2019

Εικόνα: 
ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 2019
facebook_like: 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 2019

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο ιστιοπλοϊκός αγώνας Κύπελλο Μεγάλου Αλεξάνδρου για σκάφη Optimist, Laser 4.7 & 420 που διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης το Σάββατο 16/03 και την Κυριακή 17/03.

Συμμετείχαν 67 αθλητές στη κλάση Optimist, 32 αθλητές στην κλάση Laser 4,7 και 20 αθλητές στη κλάση 420 από τους ναυτικούς ομίλους Δήμου Παγγαίου, Καβάλας, Κατερίνης, Αλεξανδρούπολης, Ν. Μουδανιών και την ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Οι αθλητές του ομίλου μας κατέκτησαν τις παρακάτω θέσεις:

Optimist (2 ιστιοδρομίες)
Η Βογιατζοπούλου Μαρία κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα κορίτσια την 1η θέση στην γενική βαθμολογία και το επαμειβόμενο κύπελλο της διοργάνωσης
Ο Παχούμας Γιώργος κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στα αγόρια και την 4η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Παληός Μιχάλης κατέκτησε την 9η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Πλόσκας Παναγιώτης κατέκτησε την 11η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Μπεναξίδης Ιωάννης κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στους παίδες και την 14η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Σμυρνή Θάλεια κατέκτησε την 15η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Τσολάκου Ναυσικά κατέκτησε την 18η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Λεονταρίδης Γεώργιος Λαέρτης κατέκτησε την 22η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Καπόλλας Αναστάσιος κατέκτησε την 26η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Πατρίδη Εμμανουηλία κατέκτησε την 28η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Καλιπτσίδης Ελευθέριος κατέκτησε την 29η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Τρέμμα Κωνσταντίνα κατέκτησε την 35η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Παπαγεωργίου Αναστασία κατέκτησε την 36η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Παπαγεωργίου Άρτεμις κατέκτησε την 37η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Σφίγγα Αργυρώ κατέκτησε την 38η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Μπεναξίδης Γεώργιος κατέκτησε την 40η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Κυριακοπούλου Μελίνα κατέκτησε την 42η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Διαμαντής Γεώργιος κατέκτησε την 47η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Ξανθοπούλου Σοφία κατέκτησε την 57η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Πλόσκα Ελισάβετ κατέκτησε την 58η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Ματαράγκα Αναστασία κατέκτησε την 60η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Κοέν Αβράαμ κατέκτησε την 61η θέση στην γενική βαθμολογία
Η Αλεξανδρινού Κατερίνα κατέκτησε την 64η θέση στην γενική βαθμολογία

Προπονητές: Μπεναξίδης Νίκος, Τσαβδαρίδου Άννα

Laser 4.7 (2 ιστιοδρομίες)
Ο Τσιτσίκας Αλέξανδρος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα αγόρια την 1η θέση στην γενική βαθμολογία και το επαμειβόμενο κύπελλο της διοργάνωσης στα αγόρια
Η Σφίγγα Κωνσταντίνα κατέκτησε την 11η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Γκάρης Αθανάσιος κατέκτησε την 17η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Torres Martinez David κατέκτησε την 27η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Καραμητσόπουλος Βασίλης κατέκτησε την 31η θέση στην γενική βαθμολογία
Ο Φυυντανίδης Δήμος κατέκτησε την 32η θέση στην γενική βαθμολογία

Προπονητής: Μηχαηλίδης Μιχάλης

420 (1 ιστιοδρομία)
Το πλήρωμα Κριτσιάνη Αικατερίνη - Μαυρογένη Πολυξένη κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο, την 1η θέση στην γενική βαθμολογία και το επαμειβόμενο κύπελλο της διοργάνωσης
Το πλήρωμα Τερζίδης Νικόλαος - Κουκότας Μάρκος κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο μετάλλιο και την 2η θέση στην γενική βαθμολογία
Το πλήρωμα Γραμματικάκη Χριστίνα - Ρόρρη Φωτεινή κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο U17, την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο και την 3η θέση στην γενική βαθμολογία
Το πλήρωμα Διαμαντόπουλος Μιχαήλ - Τσολάκος Αλέξανδρος κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο μετάλλιο U17 και την 4η θέση στην γενική βαθμολογία
Το πλήρωμα Καλιπτσίδη Ευαγγελία - Τρέμμα Ελένη κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο U17 και την 6η θέση
Το πλήρωμα Δαιλίδη Ασημίνα-Μποζάνη Σοφία κατέκτησε την 9η θέση
Το πλήρωμα Παρδάλη Όλγα - Κατιγιαννάκης Ιωάννης κατέκτησε την 10η θέση

Προπονητής: Νεοκλάρας Μακάριος

Αποτελέσματα
Optimist...

Laser 4.7...
420 ...

No votes yet
`