Κύπελλο Μεγάλου Αλεξάνδρου 2017 | ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Δημιουργία μετάφρασης
Login / Create an Account

Κύπελλο Μεγάλου Αλεξάνδρου 2017

Εικόνα: 
Κύπελλο Μεγάλου Αλεξάνδρου 2017
facebook_like: 
Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το Κύπελλο Μεγάλου Αλεξάνδρου 2017 που διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Θεσσαλονίκης υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας για κατηγορίες:
Optimist - Αγόρια/Κορίτσια (2002 και μετά)
Optimist 11χρονα - Παίδες/Κορασίδες (2006 και μετά)
Laser 4.7 - Αγόρια/Κορίτσια (2000 και μετά)
Laser Radial - Ανδρών/Γυναικών
420 - Ανδρών/Γυναικών
470 - Γενική

Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε από τις 17 έως 19 Μαρτίου 2017 στο θαλάσσιο στίβο του κόλπου Θεσσαλονίκης.

Oι αθλητές/τριες του ομίλου μας κατέλαβαν τις παρακάτω θέσεις.

Optimist Αγόρια (3 ιστιοδρομίες)
O Ζήσης Φάνης κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Ο Τσολάκος Αλέξανδρος κατέκτησε την 4η θέση
Ο Διαμαντόπουλος Μιχαήλ κατέκτησε την 5η θέση
Ο Μπάρλας Ιωακείμ κατέκτησε την 9η θέση
Ο Ευστρατίου Λουκάς κατέκτησε την 12η θέση

Optimist Κορίτσια (3 ιστιοδρομίες)
Η Παπαγεωργίου Αναστασία κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Τρέμμα Ελένη κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Η Καλιπτσίδη Ευγενία κατέκτησε την 5η θέση
Η Δαιλίδη Ασημίνα κατέκτησε την 7η θέση
Η Παρδάλη Όλγα κατέκτησε την 8η θέση
Η Κοκοζίδου Βασιλική κατέκτησε την 10η θέση
Η Σφίγγα Κωνσταντίνα κατέκτησε την 12η θέση
Η Κυριακοπόυλου Μελίνα κατέκτησε την 17η θέση
Η Μποζάνη Σοφία κατέκτησε την 18η θέση

Optimist Παίδες (3 ιστιοδρομίες)
Ο Παχούμας Γιώργος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Ο Παληός Μιχαήλ κατέκτησε την 4η θέση
Ο Βόγιας Θέος κατέκτησε την 6η θέση
Ο Καλιπτσίδης Ελευθέριος κατέκτησε την 7η θέση
Ο Κοέν Αβραάμ κατέκτησε την 9η θέση
Ο Πλόσκας Παναγιώτης κατέκτησε την 11η θέση
Ο Μπεναξίδης Γιάννης κατέκτησε την 13η θέση

Optimist Κορασίδες (3 ιστιοδρομίες)
Η Τρέμμα Κωνσταντίνα κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Η Τσολάκου Ναυσικά κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Η Σμυρνή Θάλεια κατέκτησε την 6η θέση

Προπονητές Μπεναξίδης Νίκος, Τσαβδαρίδου Άννα

Laser 4.7 Κορίτσια (3 ιστιοδρομίες)
Η Γκάρη Μελίνα κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Ταμβακίδου Ναταλία κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Η Σαρίδου Χρυσή κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Laser 4.7 Αγόρια (3 ιστιοδρομίες)
Ο Σμυρνής Χαράλαμπος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Ο Γκάρης Αθανάσιος κατέκτησε την 4η θέση
Ο Τζόλος Σπύρος κατέκτησε την 6η θέση

Laser Rdl
O Παναγιωτίδης Αναστάσιος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Ο Τσαμπάζης Μιχάλης κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Η Φωτακάκη Κωνσταντίνα κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Προπονητής ο Παπαγεωργίου Νίκος

420 (3 ιστιοδρομίες)
Κριτσίανη Κατερίνα-Μαυρογένη Ξένια (ΟΘΑ) κατέκτησαν την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Σουγιουλτζής Φώτης - Βοριάς Μιχαήλ κατέκτησαν την 4η θέση
Τερζίδης Νικόλαος-Παππάς Θωμάς κατέκτησαν την 5η θέση
Παππάς Στέφανος, Κουτσαμπάρης Δημήτρης κατέκτησαν την 6η θέση
Αθανασίου Σωτήρης - Κουκότας Μάρκος κατέκτησαν την 7η θέση

Προπονητής Μακάριος Νεοκλάρας

470 (3 ιστιοδρομίες)
Καζαντζής Κωνσταντίνος-Σαρίδης Κυριάκος κατέκτησαν την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Χατζημπαλόγλου Θεόδωρος(ΙΟΘ)-Μιχαηλίδης Μιχάλης κατέκτησαν την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Μαμτουμίδης Χρήστος-Μελιδώνης Μιχάλης κατέκτησαν την 4η θέση

Προπονητής Παλεράς Ανδρέα.

Συγχαρητήρια στους αθλητες/τριες και τους προπονητές
No votes yet
`