Ιστιοπλοϊκός αγώνας Δημήτρια 2016 και Κύπελλο Στράτου Αφατζάνη | ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Δημιουργία μετάφρασης
Login / Create an Account

Ιστιοπλοϊκός αγώνας Δημήτρια 2016 και Κύπελλο Στράτου Αφατζάνη

Εικόνα: 
Ιστιοπλοϊκός αγώνας Δημήτρια 2016 και Κύπελλο Στράτου Αφατζάνη
facebook_like: 

Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία οι ιστιοπλοϊκοί αγώνες με την επωνυμία "Ιστιοπλοϊκός αγώνας Δημήτρια 2016 και Κύπελλο Στράτου Αφατζάνη" που διεξήχθησαν στις 29 -30 Οκτωβρίου 2016 στην Θεσσαλονίκη και διοργανώθηκαν από τον Όμιλο Θαλασσίων Αθλημάτων για τις κατηγορίες OPTIMIST, LASER4.7, LASER RADIAL, 420, 470
Οι αθλητές/τριες των αγωνιστικών ομάδων του ΝΟΘ κατέκτησαν τις παρακάτω θέσεις:

Κατηγορία Optimist Αγόρια (2 ιστιοδρομίες)
O Ζήσης Φάνης (ΝΟΧ) κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Ο Διαμαντόπουλος Μιχάλης κατέκτησε την 6η θέση
Ο Τσολάκος Αλέξανδρος κατέκτησε την 8η θέση

Κατηγορία Optimist Κορίτσια (2 ιστιοδρομίες)
Η Παρδάλη Όλγα κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Δαιλίδη Ασημίνα κατέκτησε την 4η θέση
Η Κοκοζίδου Βασιλική την 6η θέση

Κατηγορία Optimist Παίδες (2 ιστιοδρομίες)
Ο Παχούμας Γεώργιος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Ο Μπάρλας Ιωακείμ (ΝΟΑΘ) κατέκτησε την 4η θέση
Ο Παληός Μιχάλης κατέκτησε την 6η θέση
Ο Μπεναξίδης Γιάννης κατέκτησε την 10η θέση
Ο Καλιπτσίδης Ελευθέριος κατέκτησε την 11η θέση

Κατηγορία Optimist Κορασίδες (2 ιστιοδρομίες)
Η Καλιπτσίδη Εβίτα κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Παπαγεωργίου Αναστασία κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο
Η Τρέμμα Νάντια κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Η Σφίγγα Κωνσταντίνα (ΟΦΘ) κατέκτησε την 5η θέση
Η Τσολάκου Ναυσικά κατέκτησε την 6η θέση

Κατηγορία Laser 4.7 Αγόρια (2 ιστιοδρομίες)
Ο Σμυρνής Μπάμπης κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο
Ο Γκάρης Αθανάσιος κατέκτησε την 6η θέση

Κατηγορία Laser 4.7 Κορίτσια (2 ιστιοδρομίες)
Η Γκάρη Μελίνα κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Σαρίδου Χρυσή κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο

Κατηγορία Laser Rdl (2 ιστιοδρομίες)
Ο Παναγιωτίδης Αναστάσιος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
O Δέλλιος Ιωάννης κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο
Ο Τσαμπάζης Μιχαήλ κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Η Σαρίδου Νίκη κατέκτησε την 4η θέση

Κατηγορία 420 (2 ιστιοδρομίες)
Σουγιουλτζής Φώτης-Βοριάς Μιχαήλ κατέκτησαν την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο
Κριτσίανη Κατερίνα - Μαυρογένη Ξένια (ΟΘΑ) κατέκτησαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Παπάς Στέφανος - Κουτσαμπάρης Δημήτρης κατέκτησαν την 4η θέση
Τερζίδης Νικόλαος - Παπάς Θωμάς κατέκτησαν την 5η θέση
Αθανασίου Σωτήρης - Κουκότας Μάρκος κατέκτησαν την 8η θέση
Καραογλάνη Βασιλεία-Βαφειάδου Ελεάννα κατέκτησαν την 10η θέση

Κατηγορία 470 (2 ιστιοδρομίες)
Μπόζη Μαρία-Κλωναρίδου Ραφαηλίνα κατέκτησαν την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Καζαντζής Κωνσταντίνος - Σαρίδης Κυριάκος κατέκτησαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Χατζημπαλόγλου Θεοδωρής (ΙΟΘ)-Μιχαηλίδης Μιχάλης κατέκτησαν την 4η θέση

Συγχαρητήρια στους αθλητές και τους προπονητές του ομίλου Παπαγεωργίου Νίκο, Μπεναξίδη Νίκο, Παλερά Ανδρέα, Νεοκλάρα Μακάριο και Τσαβδαρίδου Άννα

 

 

No votes yet
`