Ιστιοπλοϊκός Αγώνας «Ανδρέας Γιαννόπουλος»
Δημιουργία μετάφρασης
Login / Create an Account

Ιστιοπλοϊκός Αγώνας «Ανδρέας Γιαννόπουλος»

Εικόνα: 
The Ncth Team
facebook_like: 

Ολοκληρώθηκε ο 1ος Ιστιοπλοϊκός Αγώνας «Ανδρέας Γιαννόπουλος» με σκοπό την ενίσχυση του έργου του οργανισμού «Το Χαμόγελο του Παιδιού»που διοργάνωσε ο Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Θεσσαλονίκης υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ιστιοπλοϊκής Ομοσπονδίας για κατηγορίες:
Optimist (Αγοριών, Κοριτσιών, Παίδων, Κορασίδων)
Optimist 11χρονων:
Αγόρια και κορίτσια με έτος γέννησης το 2006
Αγόρια και κορίτσια με έτος γέννησης το 2007
Αγόρια και κορίτσια με έτος γέννησης το 2008
Αγόρια και κορίτσια με έτος γέννησης το 2009 και μετά
Ο αγώνας πραγματοποιήθηκε από τις 20 έως 21 Μαΐου 2017 στο θαλάσσιο στίβο του κόλπου Θεσσαλονίκης.
Oι αθλητές/τριες του ομίλου μας κατέλαβαν τις παρακάτω θέσεις.

Optimist Αγόρια (3 ιστιοδρομίες)
O Ζήσης Φάνης κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Ο Διαμαντόπουλος Μιχαήλ κατέκτησε την 6η θέση
Ο Μπάρλας Ιωακείμ κατέκτησε την 11η θέση

Optimist Κορίτσια (3 ιστιοδρομίες)
Η Καλιπτσίδη Ευγενία κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Η Τρέμμα Ελένη κατέκτησε την 4η θέση
Η Παπαγεωργίου Αναστασία κατέκτησε την 7η
Η Κοκοζίδου Βασιλική κατέκτησε την 12η θέση
Η Σφίγγα Κωνσταντίνα κατέκτησε την 13η θέση

Optimist Παίδες (3 ιστιοδρομίες)
Ο Παχούμας Γιώργος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Ο Μπεναξίδης Γιάννης κατέκτησε την 4η θέση
Ο Βόγιας Θέος κατέκτησε την 5η θέση
Ο Παληός Μιχαήλ κατέκτησε την 6η θέση
Ο Καλιπτσίδης Ελευθέριος κατέκτησε την 8η θέση

Optimist Κορασίδες (3 ιστιοδρομίες)
Η Τρέμμα Κωνσταντίνα κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Τσολάκου Ναυσικά κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο

Optimist 11χρονων Αγόρια με έτος γέννησης το 2006 (2 ιστιοδρομίες)
Ο Πλόσκας Παναγιώτης κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Ο Μπούστερ Ιάσονας κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Ο Τρύφωνας Γεώργιος κατέκτησε την 4η θέση
Ο Φωτακάκης Ιωάννης κατέκτησε την 5η θέση

Optimist 11χρονων Κορίτσια με έτος γέννησης το 2006 (2 ιστιοδρομίες)
Η Σμυρνή Θάλεια κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Συμεωνίδου Βασιλεία κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Optimist 11χρονων Αγόρια με έτος γέννησης το 2007 (2 ιστιοδρομίες)
Ο Τάνης Απόστολος κατέκτησε την 4η θέση
Ο Τάνης Κωνσταντίνος κατέκτησε την 5η θέση
Ο Συρόπουλος Αντώνιος κατέκτησε την 7η θέση
Ο Μπουσουλέγκας Απόστολος κατέκτησε την 8η θέση

Optimist 11χρονων Κορίτσια με έτος γέννησης το 2007 (2 ιστιοδρομίες)
Η Τσολάκου Ναυσικά κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Κυριακοπούλου Μελίνα κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Η Προστουπίν Βέρα κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Η Χριστιάνου Γερακίνα κατέκτησε την 6η θέση

Optimist 11χρονων Αγόρια με έτος γέννησης το 2008 (2 ιστιοδρομίες)
Ο Μπεναξίδης Γιάννης κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Ο Καλιπτσίδης Ελευθέριος κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο
Ο Κοέν Αβραάμ κατέκτησε την 6η θέση
Ο Μπούστερ Αχιλλέας κατέκτησε την 8η θέση

Optimist 11χρονων Αγόρια με έτος γέννησης το 2009 (2 ιστιοδρομίες)
Ο Λεονταρίδης Γεώργιος κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο
Ο Μπουσουλέγκας Θωμάς κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Προπονητές Μπεναξίδης Νίκος, Τσαβδαρίδου Άννα

Συγχαρητήρια στους αθλητες/τριες και τους προπονητές

Τελικά Αποτελέσματα

Optimist (Αγοριών, Κοριτσιών, Παίδων, Κορασίδων)....

Optimist 11χρονων....

No votes yet
`