Απονομές Κυπέλλου Φθινοπώρου 2016 - Εις Μνήμην Ναυάρχου Βότση | ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Δημιουργία μετάφρασης
Login / Create an Account

Απονομές Κυπέλλου Φθινοπώρου 2016 - Εις Μνήμην Ναυάρχου Βότση

Εικόνα: 
Απονομές Κυπέλλου Φθινοπώρου 2016 - Εις Μνήμην Ναυάρχου Βότση
facebook_like: 

Ολοκληρώθηκαν οι απονομές των ιστιοπλοϊκών αγώνων με την επωνυμία "Κύπελλο Φθινοπώρου 2016 - Εις Μνήμην Ναυάρχου Βότση" που διεξήχθησαν στις 15 -16 Οκτωβρίου 2016 στην Θεσσαλονίκη και διοργανώθηκαν από τον Ν.Ο.Θ για τις κατηγορίες OPTIMIST, LASER4.7, LASER RADIAL, 420, 470, Hansa

Οι αθλητές/τριες των αγωνιστικών ομάδων του ΝΟΘ κατέκτησαν τα παρακάτω μετάλλια:

Κατηγορία Optimist Αγόρια
Ο Τσολάκος Αλέξανδρος κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο

Κατηγορία Optimist Κορίτσια
Η Παρδάλη Όλγα κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Κατηγορία Optimist Παίδες
Ο Παχούμας Γεώργιος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο

Κατηγορία Optimist Κορασίδες
Η Παπαγεωργίου Αναστασία κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Καλιπτσίδη Εβίτα κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο

Κατηγορία Laser 4.7 Αγόρια
Ο Σμυρνής Μπάμπης κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο

Κατηγορία Laser 4.7 Κορίτσια
Η Ταμβακίδου Ναταλία (ΟΦΘ) κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Η Σαρίδου Χρυσή κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο

Κατηγορία Laser Rdl Αγόρια
O Δέλλιος Ιωάννης κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Ο Παναγιωτίδης Αναστάσιος κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο
Ο Τσαμπάζης Μιχαήλ (ΝΟΑΘ) κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

Κατηγορία Laser Rdl Κορίτσια
Η Σαρίδου Νίκη κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο

Κατηγορία 420 Αγόρια
Σουγιουλτζής Φώτης-Βοριάς Μιχαήλ κατέκτησαν την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Τερζίδης Νίκος-Παππάς Θωμάς κατέκτησαν την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο

Κατηγορία 420 Κορίτσια
Κριτσίανη Κατερίνα - Μαυρογένη Ξένια (ΟΘΑ) κατέκτησαν την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο

Κατηγορία 470
Μπόζη Μαρία-Κλωναρίδου Ραφαηλίνα κατέκτησαν την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο
Χατζημπαλόγλου Θεοδωρής (ΙΟΘ)-Μιχαηλίδης Μιχάλης κατέκτησαν την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο

Στην εκδήλωση έγιναν οι απονομές των αγώνων Κυπέλλου Ανάπτυξης εις μνήμην Παναγιώτη Αμιτζόγλου που διοργάνωσε με επιτυχία ο Όμιλος Θαλασσίων Αθλημάτων. Στον αγώνα η αθλήτρια της κατηγορίας Optimist του ομίλου μας Ναυσικά Τσολάκου κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Στην εκδήλωση έγιναν οι απονομές Laser Radial κοριτσιών των αγώνων Κυπέλλου Δημητρίου Μπλάτση 2016 που διοργάνωσε με επιτυχία ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Καλαμαριάς. Στον αγώνα η αθλήτρια του ΝΟΘ Σαρίδου Νίκη κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο και η αθλήτρια του ΝΟΘ Ιωαννίδου Αθηνά κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Συγχαρητήρια στους αθλητές και τους προπονητές του ομίλου Παπαγεωργίου Νίκο, Μπεναξίδη Νίκο, Παλερά Ανδρέα, Νεοκλάρα Μακάριο και Τσαβδαρίδου Άννα

 

No votes yet
`